U druhé disciplíny si na vás došlápne závodník LH24 !

Exkluzivní rozhovor!

Jak jsme již avizovali, druhá disciplína bude o trpělivosti a spolupráci. U této disciplíny vás bude instruovat závodník letošní Extrémní 24 hodinovky na Lysé hoře.

Nejnáročnější vytrvalostní sportovní akce na Lysé hoře, která proběhla o víkendu 18. – 19. 1. 2020 – závod „LH24“ je mistrovstvím ČR v zimním horském maratonu jednotlivců a extrémní horskou štafetou dvojic.
výška hory: 1 323 m n. m. délka okruhu: 12 km převýšení: 800 m 

Vyzpovídali jsme našeho dobrovolníka – nezajímá nás příprava, nebudeme se ptát na atmosféru před závodem, nechceme ani klást otázky na pocity po doběhu. Od toho je na internetu opravdu mnoho jiných článků, rozhovorů. Nás zajímá něco trochu jiného!

Co všechno jsi během 24 hodin závodu snědl a vypil?
Vodu a iontový nápoj. V jakém množství? Počkej, to není všechno! Coca colu, Kofolu a Birell – nealko pivo. Vodu a ionťák jsem si bral nahoru po půl litru vždycky, dole jsem si dával Kofolu, Colu a Birell na střídačku po každém okruhu něco.
Co jsi jedl? Jednou jsem měl halušky a housky s poličanem a se salámem jsem střídal. Stačilo? No hele, hlad jsem měl jeden okruh, ten fakt krizovej, tam už mi bylo všechno jedno.

Jak vypadala největší krize během 24 hodin závodu?
Nejtěžší byl sedmý okruh a myslím, že jsem to zkazil tím, že jsem si před tím dal dlouhou přestávku a vytuhnul jsem, takže to trvalo dlouho, než mi zase naběhla forma.. Takže sedmý okruh? Sedmý okruh jsem měl i časově nejdelší, nahoru mi to trvalo jakž takž, ale dolu to bylo nejtěžší.

Dle výsledků měly dvě ženy lepší výkon než ty, jak to neseš?
Turbomyši nějaký!
A nedělá to s tebou nic? Nedělá, nedělá. Nic to se mnou nedělá. 😀
Určitě ne? Příště už se to nestane!

Budeš u jedné z disciplín našeho závodu. Takže to nijak neovlivní tvoje chování k závodníkům, hlavně závodnicím, Valentýnského pekla? Nejsi teď vůči ženám zaujatý?
Ne vůbec, jako že bych naddržoval chlapům, jo? Nebudu přece podrážet ženský. Ale příště už se to nestane!

Co na to tvůj fyzioterapeut? Jak tě dává dohromady?
Měl hodně práce!
Jak to probíhalo? Nejdřív mi dal dohromady jedno lýtko, druhé lýtko, vzadu stehna, zadek, přední stehna.. A pak jsem šel ještě na tři čtvrtě hodiny na lymfomasáž. Kolínský fyzioterapeut pan Kraus * je nejlepší, v pondělí tam zase jdu.
Ještě tam jdeš? Jednou týdně každé pondělí, je to příprava.

Jak vidíš trénink po LH24?
Do konce ledna bude regenerace, hodinové pomalé desítky. Od února to začíná, pak jedeme 100 km týdně – prostě všechno, kopce, dlouhé běhy, intervaly.

* Microstudio Bodytec – komplexní sportovní péče pro aktivní jedince všech věkových kategorií, kteří mohou využít služeb s garancí 25 let zkušeností v oblasti fitness, regenerace i výživy. Nejmodernější technologie EMS cvičení snoubící se s ověřenými a tradičními metodami fyzio péče o lidské tělo. Pomáháme vrátit se sportovcům na vrchol, ale i zlepšit kvalitu života široké veřejnosti a při tom klademe velký důraz na osobní a lidské jednání s klienty.

Metoda EMS provádí umělou stimulaci (aktivitu) svalů, která pomocí slabých, ale velmi častých elektrických impulsů cíleně stimuluje nervy ovládající příslušné svalové skupiny. Impulz putuje k nervovým vláknům ve svalu a v konečné fázi vyvolá stah, který na rozdíl od tradičního cvičení proniká i do hlouběji umístěných svalů. Přístroj Miha – Bodytec vytváří úplně stejný přirozený EMS impuls podobně jako mozek, v tomto případě ovšem pouze z vnějších podnětů.