Běh a čokoláda

Máte rádi čokoládu? Čokoláda neodmyslitelně patří k svátku sv. Valentýna. Ale také k běhu. Zkoušeli jste někdy zadat do vyhledávače „běh a čokoláda“?

První výsledek hledání: Čokoláda pomáhá hospodaření s kyslíkem v těle. Může za to epikatechin – látka, která se nachází v čokoládě s vysokým obsahem kakaa s blahodárnými účinky na svaly a srdce. (Zdroj: idnes.cz)

Druhý výsledek hledání: Běhám až 1700 km měsíčně. Na kefír, colu a čokoládu, říká ultramaratonec Miroslav Kadlec – Běžím-li v tréninku 90 km, do ruksaku dám dva litry coly, litr kefíru, hroznový cukr a 100 g horké čokolády. (Zdroj: bezvabeh.cz)

Jíte pravidelně čokoládu? Děláte pro své zdraví víc, než si myslíte –  Vliv na to má především kakao a jeho podíl v čokoládě. Čím více kakaa, tím větší pozitivní efekt pro lidské zdraví. Lví podíl na tom zřejmě mají zmiňované flavonoidy obsažené hojně právě v kakau nebo třeba v červeném víně. Flavonoidy mají regenerační a zpevňující účinky na cévy. Dále je najdeme třeba v borůvkách, ostružinách, malinách nebo lékořici či rajčatech. (Zdroj: sport.cz)

Hořká čokoláda je tak zdravá jako běhání – Ideální je hořkou čokoládu kombinovat s pohybem.  Látky obsažené ve velmi hořké čokoládě zvyšují výkonnost organismu o 50 procent. Epikatechin z kakaa totiž podporuje růst svalů stejným způsobem jako velmi intenzivní pohyb… podporuje zmnožení mitochondrií (buněčných elektráren) ve svalových buňkách a taky růst krevních kapilár ve svalech, které tak dostávají více kyslík. 
(Zdroj: dama.cz)

Čokoládovna Kutná Hora má pro vás sladké překvapení

Partner závodu Čokoládovna a muzeum čokolády Kutná Hora si pro každého běžce opět připravil malé sladké a zdravé překvapení.

A kdo chce ochutnat speciality kutnohorské čokoládovny, zveme vás k návštěvě obchůdku s čokoládou na adrese Komenského náměstí 72/18
284 01 Kutná Hora. Nejlepší čokolády z celého světa čekají na vás!

Více na http://www.chocomuseum.cz/